Десять найважливіших подій в історії освоєння космосу.
Це дало можливість заздалегідь підготуватися до приходу стихійних лих, таким чином врятовуючи незліченну кількість життів. Цілком можливо, що з усіх досягнень космічної ери саме це є найбільш важливим для людства.
Усе змінилося в липні 1962 року після запуску Telstar 1 — першого в історії супутника зв’язку. Попри те, що він пропрацював лише кілька місяців, цього вистачило, щоб назавжди змінити наш світ. Telstar 1 з’єднав Європу й Америку, фактично створивши міжнародне телебачення та заклавши перший камінь у фундамент сучасного цифрового суспільства.
Створення першої в історії системи супутникової навігації під назвою Transit почалось у 1959 році. Запрацювала вона 1964-го. Зрозуміло, що ця система не призначалася для цивільного використання — її замовниками були американські військові. Втім, уже наприкінці 1960-х доступ до неї був відкритий і для приватних користувачів. Успіх Transit проклав шлях до створення набагато досконалішої та точнішої системи GPS. Спочатку єдиним споживачем її послуг був Пентагон. Але, як і у випадку з Transit, з часом вона стала доступною також для цивільних користувачів, продовжуючи з успіхом функціонувати і в наш час.
20 липня 1969 року Ніл Армстронг вимовив безсмертне «Це маленький крок для однієї людини, але величезний стрибок для всього людства», після чого залишив свій слід на місячній поверхні. Навіть зараз політ Apollo 11 все ще розбурхує нашу уяву своєю величчю. Адже людина вперше вирвалася за межі своєї колиски та ступила на інше небесне тіло.
Перші космічні польоти тривали дні, максимум — один-два тижні. Вочевидь, цього було недостатньо, щоб вивчити, як саме тривале перебування в невагомості позначається на людському організмі. Вирішенням проблеми стало створення орбітальних станцій, що дають можливість для довготермінового перебування в космосі
Першим же оптичним космічним телескопом став запущений 1990 року Hubble. Він відкрив нову сторінку в історії астрономії. Згідно з одним влучним висловлюванням, цей інструмент дав змогу зазирнути в такі куточки Всесвіту, про існування яких до цього ніхто навіть і не підозрював. Не дивно, що назва телескопа давно стала загальною, і практично будь-яку нову космічну обсерваторію неодмінно порівнюють із Hubble.
Попри скептичне ставлення з боку багатьох експертів, у 2015 році SpaceX змогла впоратися з цим завданням, успішно повернувши з космосу перший ступінь ракети Falcon 9. Вісім років потому вона є найбільш популярною ракетою-носієм на Землі. Поєднання доступної ціни та високої надійності Falcon 9 дало змогу SpaceX посісти провідні позиції на світовому пусковому ринку. Це спонукало інших космічних операторів почати створення власних ракет із багаторазовим першим ступенем.
SpaceX не збирається зупинятися на досягнутому. Її наступний крок — випробування першої в історії повністю багаторазової космічної системи Starship. У разі успіху воно теж увійде до переліку найважливіших подій в історії світової космонавтики.
Історична посадка першого ступеня Falcon 9 у 2015 році. Джерело: SpaceX
Зануримося у світ космосу та дізнаємось багато цікавого.Поїхали!
https://padlet.com/sspetrovna/padlet-ne58e6x1iplix4f9